התקשרו לקבלת ייעוץ
0543113191

יישום היפרברי לזיהום ריאתי COVID-19 "קורונה וירוס"

מקור :   ;   Harch Hyperbarics Inc 504 309-4948 www.hbot.com

התמותה של נגיף הקורונה כיום נובעת מדלקת ריאה ואי ספיקת נשימה. בעוד שיש הבדלים בין נגיף השפעת הספרדית לנגיף הקורונה, הפתולוגיה העיקרית היא בריאות, האיבר הראשון במגע עם טיפול היפרברי מעבר לעור.  היכולת של חמצן היפר-ברי לחדור להפרשות ריאות דלקתיות מאפשרת למספיק חמצן להגיע לדם תוך עיכוב התהליך הדלקתי.  טיפול היפרברי המיושם נכון,  עשוי להיות מועיל בחולי נגיף קורונה בדומה להיסטוריה מצילת החיים שלו עם שפעת ספרדית.

לפני שקנינגהם הספיק לבצע את הניסויים המתוכננים שלו בבעלי חיים הוא התבקש לטפל בחולה הגוסס הזה. עם טיפול של כשעה בלבד עם אוויר דחוס ב- 1.68 אטמוספרות,  המטופל חווה שיפור, ובשילוב טיפולים היפרבריים נוספים במהלך שלושת הימים הבאים חייו של המטופל ניצלו. אחרים הלכו בעקבותיהם.

היישום הראשון של רפואה hyperbaric לקורבן שפעת ספרדית, היה ככל הנראה היישום הראשון על בן אדם בארצות הברית.  בשנת 1918 הובא ד"ר אוראל קנינגהם מקנזס סיטי לחבר גוסס של רופא עמית, המטופל היה גוסס וכחול.

בעיצומה של מגפת נגיף הקורונה נזכרים ביישום הטיפול בחמצן ההיפר-ברי על המגפה האחרונה שהשפיעה על ארצות הברית בשנת 1918, מגפת שפעת ספרדית. המוות היה בעיקר בגלל דלקת ריאה והיפוקסמיה (חוסר חמצן) נלווית ואי ספיקת נשימה.

תרגום ע"י ניסן מקס עשור

מאמר שפורסם ע"י דר. Paul Harch

מקורות בסין מדווחים שנעזרים היום בתאי לחץ חמצן לשיקום חולים בנגף " COVID-19 קורונה וירוס"


חיפוש :

כאבי ראש ומגרנות

עם התקדמות הטכנולוגיה כאבי הראש והמיגרנות רק מתגברים ואחוז האנשים, בתוכם גם ילדים, הסובלים ממיגרנות ממשיך לעלות. לא קשה לנחש מדוע אלו הם המדדים, לאור השינוי המשמעותי שמתרחש בכל בית, השימוש בטלפונים ניידים ובמחשבים ניידים, מה שגורם לעיניים שלנו לספוג אור כחול, קרינה ולהתאמץ בקריאה ובצפייה במסך מרצד. נראה כי המיגרנה שכיחה יותר אצל נשים ובדרך כלל מתחילה עם כאבי ראש חוזרים. מה גורם לכאבי הראש? פעילות מאומצת, מתח, שינויים הורמונליים, אורות בוהקים, רעב, חוסר שינה, שתיית אלכוהול ועוד. יחד עם כאבי הראש סובלים הן מהפרעות בראייה והן מבחילות ואף הקאות.

איך מיגרנה נוצרת במוח?

במהלך מיגרנה קיימת פעילות מוגברת בגזע המוח כאשר כלי הדם מתרחבים. התהליך המקדים את המיגרנה הוא ה"אאורה" כאשר נוצרת זרימת פעילות חשמלית המתחילה להתפשט וכן סיבי העצב במוח מתגרים וגורמים לשחרור חלבונים וחומרים יוצרי כאב.

אין ספק כי החיים בצל המיגרנות אינו קל, פוגע באיכות החיים ומפריע להתנהלות היומיומית, מה שמצריך טיפול מידי ולא סבל מתמשך לאורך שנים. אומנם יש תרופות שיכולות להקל על הכאב כמו תרופות מקבוצת נוגדי הדלקת לדוגמא אדויל, אך זה מהווה טיפול רגעי להקלה על סימפטומים ולא תהליך של הבראה.

כיצד בא לידי ביטוי תא הלחץ?

רפואה היפרברית היא טיפול רפואי בחמצן בתנאי לחץ, אומנם בעבר שימש רק לנפגעי תאונות צלילה, אך כיום תאי הלחץ הפכו למהפכה רפואית עם אינספור יתרונות ומעלות. עם השנים מספר תאי הלחץ עולה. תאי הלחץ מאפשרים להפחתת עוצמת תהליכי הדלקת וצמצום הרחבת כלי הדם.

איך זה עובד?

תאי הלחץ יוצרים תנאים מלאכותיים של לחץ מוגבר, כך שכמות החמצן המומסת בדם גדלה פי 20 מהרגיל, כך הרקמות צורכות ת כל החמצן הדרוש להן וההמוגלובין בדם נותר רווי בחמצן. הרבה מהבעיות שמתרחשות לגופינו נובעות כתוצאה מחוסר חמצן והפרעה בזרימת הדם. תאי הלחץ מסייעים בטיפול ברקמה בריאה שנפגעה כתוצאה מזיהום, חבלה, קרינה ואף יכולים לסייע במקרה של אלצהיימר וכן של עוד מגוון הפרעות ומחלות שלא ניתן לרפא באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית.

תאי הלחץ בישראל החלו להיכנס לשימוש לפני 40 שנה עבור נפגעי תאונות צלילה, אך עם השנים יתרונות תאי הלחץ נחקרו ורשימת הבעיות שניתן לפתור גדלה. כל המכונים הפועלים קשורים לבתי החולים ועד לא מזמן לא היה נראה באופק אפשרות לתאי לחץ פרטיים. כיום, חברתנו O2 Israel  מציעה תאי לחץ פרטיים למגוון גדול של בעיות, בניהן כאבי ראש ומיגרנות. באמצעות תא הלחץ החולה זוכה להעלאת רמת החמצן ברקמות הסובלות מרמה נמוכה של חמצן, עידוד יצירת כלי דם חדשים, זירוז ריפוי פצעים קשיי ריפוי, זירוז יצירת רקמת עצם חדשה ועוד. אל התא מזרימים חמצן בלחץ גבוה מהלחץ האטמוספרי כמו בצלילה, כך השוהה בתא נושם 100% חמצן באמצעות מסכה, מה שמספק חמצן לריאות שמומס לפלסמה ומשם לרקמות בגוף ויוצר ריפוי.

טואול בניית אתרים